Konec sezony je tady!

14.04.2022

Ač se tomu nechce věřit, další rok plný napínavých zápasů, emocí a dramatických zvratů nám posledními zápasy 22. kola krajské kuželkářské soutěže skončil.

V posledních zápasech bodoval náš "Á-tým" na půdě Skalice, kde porazil dobře hrající domácí "C" tým a to v celkovém počtu 443 nahraných kuželek ku 364. Touto krásnou výhrou si naše "Áčko" obhájilo prvenství v celkové tabulce a ukázalo tak všem soupeřům své kvality a zkušenosti.

Silným článkem týmu se stala Natálie Kozáková, které se v posledních měsících a zápasech velice dařilo a svými skvělými výkony přispěla k bodovému zisku našeho Á-týmu.

Nutno podotknout, že náš Á-tým, podával famózní výkony i přes absenci svého matadora a vedoucího Jiřího Klímy, který před pár měsíci odešel na hostování do České Lípy.

Uvolnili jsme Jirku do Lípy především proto, protože si to sám přál. Jirka si chtěl zkusit zahrát vyšší soutěž a vzhledem k jeho výkonům a skvělé reprezentaci Dokského klubu na turnajích jednotlivců, jsme mu v  tom nebránili.

Říká předseda kuželkářského oddílu Václav Bláha mladší.

Budoucnost Jiřího Klímy pro nadcházející soutěžní období v Doksech je nejistá, neboť je pravděpodobné, že bude pokračovat v hostování v České Lípě.

Kdyby se tak stalo, znamenalo by to oslabení Dokského Á-týmu o jednoho hráče a to je pro celkově šesti členné družstvo citelná ztráta.

Pokud taková situace nastane, tak budeme muset zvolit nového vedoucí družstva a nejspíš budeme muset přesunout jednoho nebo dva hráče z našeho početnějšího "Béčka" aby doplnil Jirkovo místo.

Říká organizační pracovník klubu Tereza Kozáková.

Sezona také skončila pro náš B-Tým, který odehrál svůj poslední zápas také na půdě Skalice, ale tentokrát  "Skalice B".

Že je Skalice doma a že má své kvality prokázala v tomto zápase na výtečnou, neboť naše "Béčko" nevyhrálo ani jeden ze čtyř zápasů, přestože se hrající vedoucí Kateřině Stejskalové a Petrovi Mádlovi podařilo pokořit hranici 400 naházených kuželek.

Celkové 9. místo v tabulce je však pro B-tým dá se říci příznivou příčkou, protože ještě před několika koly se "Béčko" nacházelo na samotném dnu tabulky.

Pozitivně k tomu přispělo i individuální zlepšení několika hráčů u kterých je zápasová  nevyzrálost stále znát.

Je to kolektivní a týmový sport. Nemůžeme nechat hrát pouze ty dobré hráče, musíme dát i prostor těm horším, aby měli možnost se zlepšovat a nabírat tak další zkušenosti.

Říká vedoucí B-týmu Kateřina Stejskalová.

Kuželkářský klub v Doksech se tak těší na nadcházející sezonu, která jistě přinese další zajímavé bitvy.

Jistě přinese i několik zajímavých věcí pro veřejnost, jako je například vysílání živých přenosů z domácích zápasů, nebo médiatéku, kterou budou moci příznivci kuželek a návštěvnící stránek najít na našich webových stránkách.

Tak našim týmům držte do dalších bitev palce a

HODU ZDAR