Béčko doma okradlo Lokomotivu o body!

05.10.2022

Dramatické utkání bylo viděno minulý týden v Doksech. Na domácí kuželnu přijela favorizovaná Lokomotiva Liberec B, které se podařilo porazit Dokské "Áčko" v Liberce o týden dříve.

Stáří a celková únava domácí kuželny v Doksech je oříškem pro mnoho hostujících týmů. To i v tomto případě pocítil tým z Liberce, kterému kromě náročné kuželny vzal vítr z plachet skvělý výkon domácího "B" týmu. Tak po pořádku!

Do první bitvy o body naskočil za domácí celek Václav Bláha st., který se v posledních zápasech těší dobré formě. Soupeřem mu byl Bohumír Dušek. První plány přinesly zajímavou podívanou. Po první části prvního zápasu vyhrával výsledkem 220:197 Václav Bláha st. Druhá část prvního zápasu byla ještě zajímavější, když se Václavovi podařilo nahrát krásných 155 kuželek do plných, ale "pouze" 50 nahraných do dorážky. Slabší dorážka mohla znamenat dramatický vývoj v neprospěch domácích, neb soupeř nahrál při dorážce krásných 71 kuželek. Díky bohu pro domácí ani takto skvělé výsledky z dorážky neznamenaly v celkovém součtu vítězství, nýbrž první ztrátu bodů hostujícího týmu v celkovém počtu 423:410.

Byl to hektický zápas! Člověk nemá s takovým soupeřem ani chvíli odpočinku. Jsem rád, že jsem nakonec soupeře porazil.

Říká  VÁCLAV BLÁHA st.

Do druhého zápasu nastoupil za domácí Petr Mádl a soupeřem mu byla Jitka Havlíková. Podobně jako v předchozím utkání bylo na co koukat. Že se jednalo o velkou bitvu potvrzuje fakt, že první část prvního zápasu prohrál Petr Mádl nad soupeřkou o 5 kuželek v počtu 186:191. Do druhé části druhého zápasu tedy oba nastoupily s vidinou možné výhry, neboť rozdíl byl minimální. Rozdílovým faktorem se stala dorážka, kterou v nervy drásajícím zápase zvládl lépe domácí "Mejdlo" a výkonem 410:403 porazil jinak skvěle hrající soupeřku.

Třetím zápas jakožto precedens předchozích utkání přinesl taktéž výhru domácího celku. Dokský hráč Marek Kozák vyzval a porazil Janu Kořínkovou, které zápas nevyšel podle představ. Hodně smůly a obtížnost kuželny ovlivnila první část zápasu jinak jindy skvěle hrající soupeřky, která naházela celkem 165 kuželek. Ve druhé části se výkon soupeřky výrazně zlepšil, nicméně ztrátu z první části nedokázala dotáhnout a domácí "Mára" si své vítězství pojistil dalším dobrým výkonem a v celkovém součtu zvítězil 418:387.

Poslední zápas sehrál Jiří Klíma ml. proti Antonovi Zajacovi. Dlouhodobá absence zápasů a pravidelného tréninku u Jiřího Klímy mladšího nebyla takřka znát. Psychickou pohodu mu jistě zajistil vývoj předchozích zápasů. V první půlce zápasu Jirka dokonce výsledkem 196:194 soupeře přehrál, avšak na celkové vítězství to nestačilo. Vyrovnanou hru nakonec dotlačil do konečného vítězství zástupce Lokomotivy Liberec Anton Zajac výsledkem 397:405.

Přihlížející diváci tak viděli krásné a vyrovnané utkání, ale především sledovali vítězné utkání, které ještě před začátkem zápasu nikdo netypoval.

Gratulujeme!!