Finále MČR jednotlivců v Praze přivítá i zástupce od Máchova Jezera

13.02.2022

Jak už bývá pro kuželkáře zvykem, tak i letos po Vánoční období přineslo pravidelnou přesto však netradiční sportovní výzvu v podobě "Krajských přeborů". Oproti klasickému soutěžnímu kolu, ve kterém  hráči bojují společně a  společně také sbírají body pro svůj tým, tak zápasy "přeborů"  nabízejí pouze zápasy jednotlivců, tedy výzvu, ve které každý z účastněných hráčů hraje pouze sám za sebe, nikoliv ve prospěch celého týmu.

Letošní Krajské přebory 2022  přinesly jako vždy velký počet zájemců  i když  nutno podotknout, že kvůli pandemii COVID-19, byla účast značně nižší, než v předchozích ročnících.

I letos měl oddíl Kuželkářů TJ Doksy poměrně hojný zástup hráčů na tomto turnaji.  V žákovské kategorii náš domácí oddíl žádného reprezentant bohužel neměl, ale v kategorii Juniorů jsme drželi pěsti Jiřímu Klímovi mladšímu, kterému se podařilo obsadit 3 místo. Bohužel do finále MČR jednotlivců v této kategorii postupuje z Libereckého kraje pouze první nejlepší, kterým se stal Vincze David z Jablonce n.Nisou.

V kategorii žen, se o co nejlepší umístění praly zástupkyně našeho "B" týmu, konkrétně  Kateřina Stejskalová a Kamila Klímová.  Druhá jmenovaná po celkovém součtu bodů obdržela pěkné 9. místo a první jmenovaná obsadila místo 7.

Z prava Kamila Klímová a Kateřina Stejskalová

Další zástupci z řad Dokských kuželkářů byly v kategorii seniorů. Po prvním kole turnaje postoupil dále do boje Václav Bláha st. a Jaroslava Vacková. Těm se bohužel uzavřela brána do finále po smolné sérii hodů v Jablonci n.N. Přesto oba naházeli krásná čísla a s účastí byly jistě spokojeni. Václav Bláha st., nakonec obsadil 13. místo a Jaruška Vacková krásné 5. místo.

Poslední kategorií, ve které měl náš kuželkářský klub zástupce, byla kategorie mužů. V celkovém součtu účastníků se jednalo o nejpočetnější skupinu celého turnaje, ze které postupovali do finále MČR jednotlivců pouze dva nejlepší.

O co nejlepší umístění se v této kategorii pral  hráč našeho "A" týmu Jakub Šimon a hrající vedoucí našeho "A" týmu Jiří Klíma st..

Jakub Šimon už nesčetněkrát dokázal přesvědčit soupeře, že umí naházet skvělá čísla, ale pro tento turnaj si nevybral svůj nejšťastnější den. Ve velké konkurenci skvělých hráčů nakonec obsadil 27. místo.

Rybník však vypálil všem přítomným Jiří Klíma st., který svou famózní jízdou, kterou si mimochodem drží i v mistrovských zápasech, vybojoval dech beroucí a hlavně postupové 2. místo. Nutno podotknout,  že první místo ho stálo pouhé 4 kuželky o které ho přehrál Miroslav Malý z České Lípy.

Jiří Klíma (ve žlutém)

Jiří Klíma st. tímto výkonem opět dokázal, jak skvělým hráčem a motorem Dokského "A" týmu je. Svými výkony si postup do finále MČR jednotlivců zcela jistě zasloužil.

Každý, kdo by snad měl chuť podpořit našeho zástupce v dalších bojích o co nejlepší republikové umístění, nechť zavítá na finálové zápasy pořádané Praze 7-8 Května 2022, na Žižkově.