Derby překvapení nepřineslo

V letošním  prvním derby této sezony, nedalo "Áčko" "Béčku" nejmenší šanci!

Přestože se zápas odehrával v přátelském duchu a celková atmosféra během celého zápasu byla velice příjemná a přátelská, bylo ve vzduchu cítit napětí a vzájemná rivalita.

Samozřejmě, že v takovém utkání to není nic neobvyklého, a buďme upřímní, co by to bylo za derby, kdyby nedocházelo alespoň ke slovnímu špičkování či vzájemnému popichování. A přesně takové, se Dokské derby ukázalo být.

Jako první proti sobě nastoupili Radek Kozák a Aleš Stach, kdy druhý jmenovaný obvykle předvádí krásná čísla hodné "Áčka" a tak se očekávalo, že první dějství může být velice vyrovnané. Bohužel si v tomto zápase na hráče našeho B-týmu sedla smůla a konečný rozdíl 30ti kuželek nebyl pro Aleše zrovna z říše snů.

Není to zrovna číslo se kterým bych byl spokojený, ale tak to prostě je. Někdy se holt nedaří!

Říká po zápase zklamaný hráč B-týmu Aleš Stach.

Ve druhém zápase se proti sobě postavili za "Á-tým" Jiří Klíma a za "B-tým" Václav Bláha starší. Vzhledem ke skvělé a stabilní formě Jiřího Klímy, který si mimo jiné stále drží prvenství napříč všemi hráči v průměru jednotlivců, nebylo o vítězi předem pochyb. Nicméně i přes prohru si Václav Bláha st. kromě žízně udělal i radost z naházeného čísla, které se přehouplo přes krásných 400 kuželek.

Do třetího dějství naskočily proti sobě ženy, kdy krásným výkonem a celkovým součtem 428 nedala Jaroslava Vacková šanci hrající soupeřce Kamile Klímové. Ta se bohužel dopustila hodně chyb a "újezdy" jí nakonec stály lepší číslo. I přesto se Kamila prala se soupeřkou až do konce a naházela krásných 370.

Na poslední představení Dokského derby byl za "Áčko" nominovaný Václav Paluska a za "Béčko" Martina Chadrabová.  Ani tento zápas bohužel pro B-tým nepřinesl žádný překvapivý vývoj a tak i v tomto posledním duelu zůstalo naše "Béčko" bez jediného bodu.

Tak či onak, bylo Dokské derby zajímavou podívanou, ve kterém se nakonec ukázalo, že kvality našeho A-týmu, jsou vysoké a bude obtížné jim v nadcházejících utkáních konkurovat. Přesto věřím, že se hráči našeho B-týmu nevzdají a o to více se budou do příštího derby připravovat.