"ÁČKO" doma opět bodovalo, "BÉČKO" již po druhé nehrálo!

27.09.2021

Domácí kuželna o víkendu hostila první zápas podzimní části, kde soupeřem našeho A-týmu byl TJ Spartak Chrastava.

V Sobotu 25.09.2021 ráno, byl náš A-tým v zastoupení Radek Kozák, Natálie Kozáková, Jaroslava Vacková a Jiří Kuric, připraven se na domácí kuželně poprat o další body do tabulky a to se silným týmem z Chrastavy.

Že je Dokská kuželna obtížná a že na ní nepadají vysoká čísla, o tom se asi už přesvědčilo mnoho klubů v kraji a dnešní zápas neměl být výjimkou. Její náročnost mnohdy pociťují i domácí hráči, kteří mají oproti soupeři tu výhodu, že mohou na dráhách kuželny trénovat.

Radek Kozák ve svém prvním utkání na domácí půdě v podzimní sezoně

Do úvodu zápasu nastoupil Radek Kozák a konečným výsledkem 424 ku 356 porazil soupeře Karla Mottla, který se jako první přesvědčil o náročnosti naší kuželny. Ve druhém zápase nastoupila domácí hráčka Natálie Kozáková a po vyrovnané bitvě s hostující hráčkou Danou Husákovou přispěla konečným výsledkem  377 ku 366 dalším cenným vítězstvím.

Ve třetím dějství tekla krev! A to tak, že opravdová. V úvodní části třetího zápasu si  Jaroslava Vacková nešťastně přirazila prst mezi koule, které ji způsobily krvácející poranění na ruce. Takto hendikepovaná domácí hráčka se přeci jen pokusila po ošetření zápas doházet, ale více než  pouhou polovinu z celého zápasu nebylo možné díky stále krvácejícímu zranění dokončit.

"Obvázali jsme jí to, zalepili jsme jí to, ale stejně pořád tekla krev"

Říká organizační pracovník klubu Tereza Kozáková, která se tak na chvíli ocitla v roli ošetřovatele.

Muselo tedy dojít na střídání a zraněnou hráčku musel na druhé pláně nahradit Václav Paluska, který se zhostil role zástupce na jedničku a konečným výsledkem 402 ku 325 dokráčel pro krvavé vítězství.

V posledním zápase se představil Jiří Kuric, který s číslem 442 všem přítomným dokázal, že se i na této kuželně dá zahrát krásné číslo. Porazil tak poslední hrající zástupkyni Spartaku Chrastava, Janu Vokounovou, která naházela velice hezkých 402 kuželek.

Druhé odložené klání pro naše "Běčko" znamená nízké herní vytížení pro celý tým.

Je to trochu smolné, ale ve třech týdnech si hráči našeho B-týmu zahráli prakticky pouze jednou a to proti Jablonci-B.

Dá se říct, že si většina hráčů stále ještě "nevrzla" a jistě to bude mít vliv na rozehranost a psychickou pohodu každého z týmu. Bohužel taková je situace a nikdo s tím nic neudělá, proto nezbývá než chodit trénovat a připravovat se tak na pro většinu hráčů, první utkání v sezoně.